Dovednostní olympiády

Dovednostní soutěž učňů a žáků praktických škol 2017 / 2018

EuroinstitutZřizovatel odborných učilišť a praktických škol, Obecně prospěšná společnost Euroinstitut, by rád navázal na kdysi populární dovednostní soutěže učňů, které probíhaly pod záštitou ministerstva školství a Národního ústavu odborného vzdělávání. Vyhlásil pro školní rok 2017-18 soutěž pro všechny žáky Euroinstitutu:

NEJLEPŠÍ VÝROBEK Z LETOŠNÍ ŠKOLNÍ VÝUKY
 
Na školním Facebooku byly pravidelně k vidění výrobky, které vznikaly ve výuce. Naši učni provozních služeb (obor úklid a výpomoc) v souladu s osnovami převážně šili drobné výrobky (chňapky a zástěry), vyráběli doplňky pro domácnost (svíčky, dekorace). Jedna praktická třída už vloni dokonce šila taneční kostýmy. Pečovatelské služby šily podkládací polštářek pro ležící postižené. Mají praktický produkt i učni zednických prací? Co zahradnické úspěchy našich žáků praktických škol?
Úkol zněl: sesbírat ty nejlepší a prostřednictvím zástupců ředitele u škol v Praze, Olomouckém, Karlovarském i Ústeckém kraji nebo prostřednictvím paní ředitelky u Středočechů je za jednotlivé třídy odevzdat do 17. června 2018. A spolu s vysvědčením jsme mohli ocenit ty nejlepší žáky naší školní soutěže. Kdo vyhrál: to je školním Facebooku i Twitteru. Přes letní měsíce červenec a srpen byla ve škole v Panenském Týnci otevřena každý víkend výstava nejúspěšnějších výrobků.
Kritérium bylo jediné: dokonalé zpracování v souladu s rámcovým vzdělávacím programem pro daný obor.
Proběhlý první ročník bychom rádi v dalších letech rozšířili tak, aby soutěžení nebylo jen  v našich školách, ale příště oslovíme i jiná učiliště a praktické školy. A možná přesvědčíme organizátory abilympiád, aby přidali i kategorie pro praktické školy a Éčkové učební obory.
Fotogalerie výrobků z průběhu soutěže našich žáků je ZDE

 

Sportovní olympiády

Víte, že Euroinstitut má svůj oddíl na speciálních olympiádách?