Dovednostní soutěže

Hnutí speciálních olympiád v Euroinstitutu

Už rok je při školách Euroinstitutu zaregistrován klub speciálních olympiád zaměřený na vzpírání. Cílem speciálních olympiád je umožnit co největšímu počtu lidí s mentálním postižením pravidelně sportovat a účastnit se sportovních soutěží bez ohledu na výkonnost, tím mimo jiné přispívat ke zvýšení kvality života handicapovaných lidí. Více se můžete dozvědět zde.
V klubu speciálních olympiád při Euroinstitutu vedeném Mgr. Borisem Procházkou nejsou jen žáci škol Euroinstitutu, ale i klienti Centra služeb Slunce všem, o.p.s. v Unhošti. 

Soutěžní přehlídka 2018 / 2019

Zřizovatel sítě středních škol Euroinstitut vyhlašuje pro žáky a učně praktických škol a odborných učilišť soutěžní přehlídku zaměřenou na zpěv. Chceme rozvíjet klíčové kompetence žáků a učňů realizované mimo školu. Prosíme všechny učitele, aby s žáky nazpívali naši školní hymnu. Nacvičte s žáky, natočte na mobil a pošlete.
MOJE ŠKOLA JE EUROINSTITUT
Nahoře si můžete poslechnout, jak písničku nazpívala naše filipínská žákyně a synátor pana zřizovatele. Je tam i vzorový zpěv dcery jedné paní učitelky, ten už je profesionálnější. Vše pro inspiraci. A tady pod příspěvkem je video s karaoke verzí. Je s textem, podle kterého budete zpívat vy. Nezapomeňte zapnout zvuk a přihlásit se k Facebooku.


Dovednostní soutěž učňů a žáků praktických škol 2017 / 2018
EuroinstitutZřizovatel odborných učilišť a praktických škol, Obecně prospěšná společnost Euroinstitut, by rád navázal na kdysi populární dovednostní soutěže učňů, které probíhaly pod záštitou ministerstva školství a Národního ústavu odborného vzdělávání. Vyhlásil pro školní rok 2017-18 soutěž pro všechny žáky Euroinstitutu:
NEJLEPŠÍ VÝROBEK Z LETOŠNÍ ŠKOLNÍ VÝUKY
Na školním Facebooku byly pravidelně k vidění výrobky, které vznikaly ve výuce. Naši učni provozních služeb (obor úklid a výpomoc) v souladu s osnovami převážně šili drobné výrobky (chňapky a zástěry), vyráběli doplňky pro domácnost (svíčky, dekorace). Jedna praktická třída už vloni dokonce šila taneční kostýmy. Pečovatelské služby šily podkládací polštářek pro ležící postižené. Mají praktický produkt i učni zednických prací? Co zahradnické úspěchy našich žáků praktických škol?
Úkol zněl: sesbírat ty nejlepší a prostřednictvím zástupců ředitele u škol v Praze, Olomouckém, Karlovarském i Ústeckém kraji nebo prostřednictvím paní ředitelky u Středočechů je za jednotlivé třídy odevzdat do 17. června 2018. A spolu s vysvědčením jsme mohli ocenit ty nejlepší žáky naší školní soutěže. Kdo vyhrál: to je školním Facebooku i Twitteru. Přes letní měsíce červenec a srpen byla ve škole v Panenském Týnci otevřena každý víkend výstava nejúspěšnějších výrobků.
Kritérium bylo jediné: dokonalé zpracování v souladu s rámcovým vzdělávacím programem pro daný obor.
Proběhlý první ročník bychom rádi v dalších letech rozšířili tak, aby soutěžení nebylo jen v našich školách, ale příště oslovíme i jiná učiliště a praktické školy. A možná přesvědčíme organizátory abilympiád, aby přidali i kategorie pro praktické školy a Éčkové učební obory.
Fotogalerie výrobků z průběhu soutěže našich žáků je zde.

Komenský a my

Žáci Euroinstitutu se zapojili do celostátní literárně historické a výtvarné soutěže Komenský a my. Její základní myšlenkou je přispět k prohloubení historického povědomí, pomáhat učit chápat souvislosti doby minulé a současné a seznamovat s odkazem Komenského. Naše první účast sice nepřinesla ocenění, ale nové poznatky bezesporu ano, proto se již nyní těšíme na další ročníky a příspěvky našich žáků.