Zajímavosti

Řada pedagogů Euroinstitutu absolvovala kurz arteterapie pod vedením PhDr. Marty Ivanovićové, CSc.

Střední školy Euroinstitut jsou praktické školy a odborná učiliště pro žáky se zdravotním postižením, tj. speciální školy, jak je charakterizuje § 5, písm f vyhlášky 73/2005 o vzdělávání žáků se speciálními potřebami. Protože naše vzdělávání realizujeme u mentálně postižených žáků, je arteterapie důležitou součástí speciální pedagogické péče.

Předávání ročníkových vysvědčení v Domově Vraný

Předávání ročníkových vysvědčení v Domově Mladá Milovice

Předávání ročníkových vysvědčení v chráněném bydlení Bellevue Slaný

Předávání ročníkových vysvědčení v chráněném bydlení Cerhenice

Den otevřených dveří v Zahradě Kladno

Den otevřených dveří v Domově Zahrada Kladno bývá tradičně  spojen s kulturním programem. Pár fotek, kdy společně s divadelním souborem Taška vystoupili i místní klienti a zpěvák Michal Penk.

Smečenská lyra 

Domov pro osoby se zdravotním potsižením ve Smečně každoročně pořádá Smečenskou lyru. Přehlídky tvorby v oblasti pěvecké, hudební, recitační a dramatické se zúčastnili klienti domovů ze středočeského kraje, někteří z nich navštěvují naši školu. Pořadatelem festivalu byl tradičně Domov Pod Lipami Smečno.

EHEF Manila pod záštitou EU

Slavnostní křest naší učebnice češtiny pro žákyně z Filipín i pro potencionální zájemce  studium v Euroinstitutu proběhl za přítomnosti velvyslance České republiky pana Jaroslava Olši i českého konzula Jakuba Černého při příležitosti Evropského veletrhu vzdělávání v Manile.

Veletrh o zdravém životním stylu

Veletrh Bojujeme s tuky byl zaměřen na zdravé stravování a naši žáci „byli u toho“.

Vysvědčení

 Domov Mladá

Sociální partner Střední školy Euroinstitut sídlil kdysi v Kersku jako „Ústav sociální péče pro mentálně a tělesně postižené děti a mládež“ a do Milovic se přestěhoval až v roce 1991.


Další fotografie máme na www.rajce.net.